اغلب مردم حس آرامش را در خانه خودشان پیدا می کنند. در حقیقت محیط خانه با تمام جزئیات و ویژگی هایی که دارد این حس را به ما منتقل می کند. به همین دلیل دوست داریم محیط زندگی مان همواره سرزنده باشد. یکی از روش های ایجاد سرزندگی در محیط زندگی، تغییر دکوراسیون ، بازسازی و بروز رسانی محیط خانه است. وقتی صحبت از تغییر دکوراسیون می شود، به یاد جزئیات یک خانه و مبلمان میفتیم. همیشه جزئیات به معنی اجزای کوچک نمی باشد. جزئیات حقیقی در محیط زندگی شامل درب ورودی آپارتمان کف ، دیوارها ، درب های داخلی ساختمان و حتی قرنیز می باشد. در صورت نادیده گرفتن این اجزا، دیگر اهمیتی ندارد که با شکوه ترین مبلمان و یا جدیدترین تکنولوژی ها را در منزل تان دارید.

 

زیبایی ، اولین معیار انتخاب درب

درب ورودی به عنوان اولین قسمت از خانه ، تاثیر گذاری بسیار بالایی دارد. بنابراین باید به هماهنگی درب با سبک معماری ساختمان و معماری داخلی توجه نمود. برای درک بهتر این موضوع، یک خانه لوکس را با سبک کلاسیک تصور کنید. در این خانه همه اجزا با این سبک مطابقت دارند، اما درب های آن ساده و به رنگ سفید است. اشتباه نکنید، درب ساده و سفید بسیار زیباست. اما هماهنگی در اجزای مختلف یک خانه، یکی از اصول دکوراسیون داخلی است. بنابراین رنگ و طرح درب نیز باید مناسب برای این سبک باشد. حتی دستگیره درب چوبی هم باید همخوانی لازم را داشته باشد. چوب به عنوان لوکس ترین متریال برای ساخت درب، زیبایی و شکوه را به خانه های شما می آورد. درب های چوبی و روکش چوب از تنوع بالایی در طرح و رنگ برخوردار هستند.

 

امنیت ، یک فاکتور مهم در خرید درب

درب چندین نقش مهم در خانه دارد. در حقیقت هدف از نصب یک درب برقراری امنیت، جلوگیری از نفوذ صدا ، سرما و گرما و جداسازی محیط از فضای دیگر می باشد. قطعا ایجاد امنیت یکی از عملکردهای اصلی درب به شمار می رود. به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل به بهره گیری از درب های مقاوم در برابر ضربه و ورود غیرمجاز را دارند. درب ضد سرقت چوبی علاوه بر اینکه امنیت خانه و عزیزان شما را فراهم می کند، زیبایی چشمگیری هم دارد. در حقیقت ساختار داخلی این درب ها از جنس فلز مقاوم می باشد که با چوب پوشانیده شده است. بکارگیری قفل های متعدد در چندین جهت و با چندین زبانه از دیگر ویژگی های این درب ها می باشد.